Son Dakika
04 Haziran 2020 Perşembe

Değerler Eğitiminin Konuğu Prof. Dr. Gezer Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Değerler Eğitimi’ programı kapsamında Özel Malatya Yeni Hamle Kolejinde konferans düzenlendi.

13 Aralık 2017 Çarşamba, 15:42

 

‘Şahsiyetli İnsan Olmaktı” konulu konferansa konuşmacı olarak BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer katıldı. Şahsiyetin bir kimsenin kendisine özgü belirgin manevi ve ruhi özellikler olduğunu ifade eden Gezer, “İnsanların bir kişiliği vardır. Kişiliğimiz bizi başkalarından ayırır. Şahsiyetli olmakla kastedilen kişilik sahibi olmaktır. Şahsiyetli insan deyince ülkemizde ve dünyada birçok ünlü isim vardır. Bunlar öyle güzel işler yapmışlardır ki yaşadıkları coğrafyanın kaderini değiştirmişlerdir” dedi.

Konuşmasında şahsiyetli isimlere de örnek veren Gezer şunları söyledi:

“Örnek verecek olursak Devlet başkanlığı alanında Turgut Özal, hayatını bin bir zorlukla idam ettirmesine rağmen vatanım için parayla şiir yazmam diyen şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Müslüman siyasetçi ve insan hakları savunucusu Malcolmx gibi isimlerdir. Bu insanlar idealleri ve davaları uğruna yaşamları boyunca onca zorluklarla karşılaşmalarına rağmen hiçbir zaman pes etmemişler, vazgeçmemişlerdir”

Program sonunda ise söz alan Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Polat Kaya, yoğun iş temposuna rağmen kendilerine zaman ayıran Gezer’e teşekkür ederek çiçek verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik