Son Dakika
09 Aralık 2023 Cumartesi

Esenlik Sanal Market ile büyümeye devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süper Marketler, pandemi sürecinde hayata geçirdiği eticaret ile hem hacmini büyüttü hem de sektöre yeni bir soluk getirdi.

23 Ekim 2020 Cuma, 13:59

Mart ayından itibaren Türkiye’de de etkisini arttıran korona virüs (Covid19) salgınıyla birlikte online satışta da patlama oldu. Birçok firma ve şirket bu süreçte eticarete yönlenirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi, önceden alt yapısını tamamladığı eticaret sistemini pandemi ile birlikte uygulamaya koydu.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulandığı günlerde Malatya’da eticaret ile müşterilerine sağlıklı ve hızlı bir hizmet götüren Esenlik Şirketi artık Malatya’da online alışverişinde artık söz sahibi.
Esenlik Şirketi Genel Müdürü Ata Ünlü, pandemi sürecinden önce şirket olarak eticaret alt yapılarını hazırladıklarını belirten Ünlü, covid19 ile birlikte online alışveriş sistemini de hızlandırdıklarını dile getirdi.

İlk olarak Mart ayında kurdukları WhatsApp gurubu ile sipariş aldıklarını ifade eden Genel Müdür Ünlü, kısa süre sonra ise alt yapısı hazır olan sistemi devreye koyduklarını söyledi. Bu süreçte özellikle evlerinden çıkamayan risk gurubundaki yaşlıların sistem üzerinden verdikleri siparişleri en kısa sürede tüm tedbirler alınarak evlerine bıraktıklarını belirten Ünlü, “Bu süreçte geri dönüşler çok olumlu oldu. Özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemde Esenlik olarak, online alışveriş ile vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Ünlü, “E ticaret sistemimiz şuan devam ediyor. Bu uygulamayı üstüne katarak daha da aktifleştireceğiz. Vatandaşların ilgi alakası da çok güzel. Alınan siparişleri bekletmeden gün içinde güvenli bir şekilde hemen teslim ediyoruz. Şuan 3 teslimat aracımız var, ekiplerimiz ile birlikte bu günlerde bu uygulamayı daha da ileri taşıyacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik