Son Dakika
12 Temmuz 2020 Pazar

Güneyde yeni bir yol daha açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tecde’yi Bostanbaşı’na bağlayacak yol projesinde sona yaklaştı.

14 Mayıs 2020 Perşembe, 12:15

1.3 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğindeki yol projesi Altın Kayısı Bulvarını, Bosna Caddesiyle birleştirecek.

1.3 kilometrelik yolun 500 metrelik bölümü Büyükşehir Belediyesi tarafından açıldı. 800 metrelik bölümde ise çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da devam eden çalışmaları yerinde inceleyip, yol çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Geziye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, daire başkanları ve şube müdürleri ile Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit de eşlik etti.

1.3 kilometre uzunluğundaki imar yolunun 500 metrelik bölümünün açıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Yolumuz 35 metre genişliğinde açılıyor. Yakınca’dan şehrin doğusuna doğru gelmek isteyen bir vatandaşımız, çevre yolu trafiğine girmeden Yakınca, Bosna Caddesi, açtığımız bu yeni yol, Altın Kayısı Bulvarı, Mıhlıdut, Fahri Kayahan Bulvarı oradan da Güney Kuşak Yolunu kullanarak Malatya’nın diğer yakasına geçebilecek.

800 metrelik açılmayan bölüm üzerinde tarım arazileri var. Biz gerekli kamulaştırmaları yaparak çalışmalara devam ediyoruz. Bu çalışmaları Tarım Bakanlığıyla ortak yapıyoruz. Bu yollarımıza paralel olarak bölgemizde 2 yolumuz daha var. Bu yollar açıldıkça kent içi ulaşım rahatlayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik