Son Dakika
01 Ekim 2020 Perşembe

Hekimhan Ceviz Festivali 1-2 Ağustos’ta

26 Mart 2015 Perşembe, 10:32

Malatya’nın Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali’nin 7.’si bu yıl 1-2 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve Ekim ayı içinde de “Hekimhan Ceviz Şenliği” yapılacak.
Hekimhan Belediye Başkanı Sayın Aliseydi Millioğulları festival ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ceviz ve Maden diyarı olan Hekimhan’ımızın artık geleneksel hale gelen ve Hekimhan Belediyesinin organize ettiği Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali’nin 7.’sini bu yıl 1-2 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştireceğiz.
Festivaller, yurdun dört bir tarafından ve yurtdışından gelenlerin kaynaştığı, hasret giderdiği ve yapılan etkinliklerle dostlukların pekiştirildiği önemli organizasyonlardır. Hekimhan’ın turizm potansiyelini artırmak, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapabilmek amacıyla ilki 2009 yılında düzenlenen Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali, üstün başarılar elde edilmesi, sosyal ve kültürel etkinliklerin tümünün bir arada başarılı organizasyonlarla halka sunulması Hekimhan’ın ulusal ve uluslararası platformda tanıtılmasına yol açmıştır.
Her yıl daha geniş katılımlarla gerçekleşen Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali ile birlikte Hekimhan önemli bir turizm girdisine sahip oluyor. Cevizimiz malum Ekim ayında hasat veriyor. Bizde bu durumu değerlendirerek Ekim ayı içerisinde de Ceviz ile ilgili herhangi bir doğal afet yaşanmadığı takdirde Hekimhan Ceviz Şenliği adı altında bir program daha yapmayı düşünüyoruz.
Sonuç olarak Festivaller barışa, dostluğa kardeşliğe, kültüre, ekonomik ve toplumsal gelişmeye önemli katkılar sağlarlar. Hekimhan’ımızın daha çok gelişmesi, tarihi ve coğrafi tanıtımının yapılmasının yanı sıra sosyal yaşama sağladığı önemli katkılar nedeniyle tertiplenen bu organizasyonun daha geniş katılımlı olması ve daha büyük yararlar sağlaması temennisiyle, 7. Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali ilçemize ve insanımıza hayırlı olsun. Festival programının içeriği festival tertip komitesi tarafından en kısa zamanda halkımıza duyurulacaktır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik