Son Dakika
21 Şubat 2020 Cuma

İl Başkanlarının Sınır Polemiği Devam Ediyor

01 Mart 2016 Salı, 20:57

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı arasındaki sınır polemiği devam ediyor.
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sınır değişikliğinin önemli bir konu olduğunu belirterek, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’ya tepki gösterdi. Kiraz, “Maalesef kendileri bunu görmek yerine bize akılsız diyorlar. Bizim akıl sağlığımız yerinde. Ama siz biraz bu konuya gereken ehemmiyeti verseydiniz Malatya’nın sınırının 7 km azalmasına, incir kabuğunu doldurmayacak bir mesele demezsiniz” ifadelerini kullandı. Kahtalı’ya eleştirisini sürdüren Kiraz, “Altını çizerek bir kez daha ifade ediyoruz. Malatya’nın 7 km toprak kaybı olmuş biz buna karşı çıkıyoruz. Bizim akıl sağlığımız yerinde. Ama siz biraz bu konuya gereken ehemmiyeti verseydiniz Malatya’nın sınırının 7 km azalmasına, incir kabuğunu doldurmayacak bir mesele demezsiniz. Malatya’nın her sorununu gündeme getirdiğimizde, Malatya’nın dertlerine ortak olduğumuzda, Malatyalıların sesi olduğumuzda şov yapıyorlar diyerek sorumluluktan kaçamazsınız. Şunu çok iyi bilmelisiniz ki Malatyalıların çok sayıda derdi var. Biz bu dertleri cesaretle gündeme getirmeye devam edeceğiz. Ayrıca, bütün Türkiye biliyor ki Milletvekilimiz Veli Ağbaba hem Malatya’da hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de Mecliste aslanlar gibi siyaset yapmaktadır. Bunu siz görmek istemezseniz bile AK Partiye oy verenler dahil herkes görüyor” diye konuştu.
Kiraz, “Sayın Başkan; Malatya-Adıyaman sınırı değişti. Sınır değişikliğini Veli Ağbaba’dan öğrendiniz ve bunu itiraf ettiniz. Anlayamadığınız nokta nedir anlamıyoruz. Veli Ağbaba, mecliste Öznur hanıma kürsünün yolunu öğretti. Siz de CHP İl Başkanı sayesinde basın açıklaması yapmayı öğrendiniz. Daha size öğreteceğimiz çok şey var. Bizi takip edin” şeklinde konuştu.

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik