Son Dakika
26 Nisan 2019 Cuma

Kahtalı’dan Kınama

18 Şubat 2016 Perşembe, 19:04

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Ankara ve Diyarbakır’da meydana gelen terör saldırılarını kınayarak, terörün toplumun huzur ve güven ortamını bozmayı amaçladığını kaydetti.
Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada birlik ve beraberlik vurgusu yapan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa temennisinde bulundu.
Kahtalı, “Ülkemiz çok kritik bir dönemden geçiyor. Gerek Güneydoğu’daki operasyonlar, gerekse de sınırımızda cereyan edenler olaylar açısından baktığımızda tarihi bir dönüm noktası aşamasındayız. Bu noktada karanlık şer odaklarının ülkemiz üzerinde ki planları başta 77 milyon vatandaşımız birlik ve beraberlik içinde olarak teröre ve uluslararası işbirlikçilerine asla izin vermeyecektir. Sırtını YPG’ye, PKK’ye ve PYD’ye yaslayan içimizde ki kullanılan maşalar ile PYD terör örgütü değildir diyen uluslararası güçler bugün yaşadığımız bu menfur saldırının baş aktörleridir. Bunları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana birçok terör saldırısına maruz kalmıştır. Ama geçtiğimiz bu tarihi süreçte Türkiye Cumhuriyeti hiçbir terörist gruba ya da onun maşalarına boyun eğmemiştir, eğmeyecektir de. Yeni ve büyük Türkiye yolunda bizleri kimse geri döndüremeyecektir. Tekrardan bu menfur terör saldırısında hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa temennisinde bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik