Son Dakika
04 Haziran 2020 Perşembe

Malatya”da 166 Bin Öğrenci 15 Günlük Yarıyıl Tatiline Girdi

22 Ocak 2016 Cuma, 17:56

Malatya genelinde 166 bin 297 öğrenci bugün karnelerini alarak 15 günlük yarıyıl tatiline girdi. Resmi karne dağıtım töreninin yapıldığı Melekbaba İlköğretim Okulu’nda Vali Süleyman Kamçı’da öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.
2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı yarıyıl tatili bugün karne dağıtımı ile başladı. Melekbaba İlkokulu’nda gerçekleştirilen karne dağıtım törene Vali Süleyman Kamçı, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Vali Süleyman Kamçı, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının sömestr tatilinin bugün başlangıcı olduğunu belirterek, yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilere başarılar diledi. Konuşmasında velilere de seslenen Kamçı, “Çocuklarımızın notları kırık olabilir, kırık notlardan dolayı çocuklarına kızmasınlar” diye konuştu.
Malatya’da toplam 166 bin 297 öğrenci ile 12 bin 345 öğretmenin yarıyıl tatiline girdiğini belirten Kamçı, karnelerde zayıf not olabileceğini ve bu nedenle velilerin öğrencilere yardımcı olmasını istedi. Milli Eğitim Bakanlığınca bu yarıyıl tatilinde öğrencilere tatil ödevi verilmeyeceğini belirten Kamçı, öğrencilerin yarıyıl tatilinde bolca kitap okumalarını tavsiye etti. Öğrencilerin ikinci yarıyıla dinlenmiş ve enerji dolu bir şekilde girmelerini isteyen Kamçı, öğrencilere yarıyıl tatili hediyesi olarak ise kitap verdiklerini belirti.
Konuşmaların ardından öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Kamçı, öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla sohbet edip tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik