Son Dakika
27 Mart 2019 Çarşamba

Özhan’dan AK Parti Malatya Teşkilatına Ziyaret

12 Aralık 2015 Cumartesi, 17:22

AK Parti Malatya Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı Dr. Taha Özhan, Malatya AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Girişte parti görevlileri tarafından çiçeklerle karşılaşan Özhan, daha sonra İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın odasında açıklamalarda bulundu. 7 Haziran ve sonrasında 1 Kasım seçimlerinde canla başla çalışan tüm partililere teşekkür eden Özhan, 1 Kasım sonuçlarının Malatya açısından bir sürpriz olmadığını söyledi. Malatya’nın bunun bir sürpriz olmadığını 7 Haziran ve diğer seçimlerde ortaya koyduğu performanslarla gösterdiğini belirten Özhan, seçim öncesinde vaat ettikleri 19 vizyon projesini hayata geçirmek için çalışacaklarını söyledi. Özhan, geçici bütçe görüşmelerinin kaldırılmaması nedeniyle Ocak ayında meclisin bütçe görüşmeleri ile geçeceğini söyleyerek “Biz elbette bütçenin görüşülmesini tartışılmasını istiyoruz. Ama gönül isterdi ki bir tek bütçe ile 2016’nın tamamını planlayalım ve işimize gücümüze bakalım. Maalesef bu olumlu tabloyu göremedik. Muhalefet yetkililerinden Başbakanımız açık bir şekilde ricacı olmasına rağmen bu desteği vermediler bize. Maalesef yasama yılında ciddi manada bir gecikme yaşanacak” diye konuştu. Hükumetin kısa ve uzun vadeli eylem planını açıkladığını da kaydeden Özhan, seçim öncesi hayata geçirileceğinin sözü verilen tüm projelerin meclis gündeminin yoğunluğuna rağmen hayata geçireceklerini söyledi. 3 ay içerisinde söz verdikleri bütün vaatleri yerine getirmek için çalışacaklarını ifade eden Özhan, bu konuda bir gecikme yaşanmaması için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini söyledi. Önümüzdeki bir ay içerisinde bu vaatlerin büyük bir kısmının hayata geçirileceğini düşündüğünü belirten Özhan, Malatya için seçim öncesi yayınladıkları beyannamenin de hayata geçireceğini dile getirdi.
Vizyon projelerinin bazılarının söze dönüştüğünü ifade eden Özhan, “İnşallah bu sözler artık boynumuzun bir borcudur. Onları bir kere hayata geçirmemiz gerekiyor. Ama onun dışında da projelerimizin peşini bırakacak değiliz. Verilen sözler muhakkak yerine getirilecek” diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise son seçimde Malatya’nın en yüksek oyu verdiğini ifade ederek “Burada bu başarıya katkısı olan tüm teşkilatlarımıza ve milletvekillerimize de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kahtalı, Milletvekili Özhan’ın ayrıca Dışişleri Komisyon Başkanı görevine seçilmesinin de kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik