Son Dakika
21 Şubat 2020 Cuma

Şahin’den, Ağbaba’ya Sert Cevap

06 Kasım 2015 Cuma, 15:39

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, bir televizyon programında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın kaçak saray gibi ifadelerine birkaç maddelik soru yöneltmişti. Tartışma büyüyünce son bir cevap daha veren Şahin, Ağbaba’yı sert sözlerle eleştirdi.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, arasında kaçak saray polemiği arttı. Ağbaba’yı sert sözlerle eleştiren Şahin, “Malatya’da kayısıyla ilgili, devletin vermiş olduğu destekten hareketle bunu bahane ederek, Cumhurbaşkanlığı Sarayını ve Cumhurbaşkanımızı diktatör yakıştırmalarının yapılmasını ben gündeme taşıdım. Yani bunu yaparken sizinde başınızdan geçen bir hadise var. Haklı olabilirsiniz, haksız olabilirsiniz. Ama kalkıp da bunu her seferinde Ankara’ya taşımanın bir manası yok. Önce Malatya’daki kaçaklarla uğraşsınlar gibi sözler ifade etmiştim. Ama anlatmış olduğumuz 5-6 maddelik cevabını beklediğimiz sorulardan bir tanesiydi. Gidip gelip buna takıldı. Oradan şahsıma epeyce hakaret etmiş. Onurumuzdan bahsetmişler, onurluysa cevap versin demişler. Onurumun zekatını versem sanırım 7 sülalesine yetecek kadar bir onura sahibiz. Biz kimsenin onuruyla uğraşmayız” dedi.
Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Asıl o gün sormuş olduğumuz soruların asıl can damarları şunlardı. Dedik ki, ilimizi büyük bir üzüntüye gark eden Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden gençlerimiz vardı. Bunlar CHP’nin gençlik kolları üyeleri olabilirler ama bizim canlarımız, bizim evlatlarımız. Bunları oraya gönderirken anneler babalar feryat figan ediyorlar. Bunları niçin başlarında herhangi biriniz olmadan gönderiyorsunuz, haykırıp soruyorlar cevap versinler istedik. Artı, oraya milletvekili arkadaşlarımızla beraber, meclis başkanımız İsmet Yılmaz gelirken yüzümüze katiller dışarı denirken bu aşağılık cümleleri sarf edenlerin Malatya’mıza yakışmadığını ifade ettim. Buna niçin müdahale edilmediğini sordum. Cumhuriyetin kuruluşunda yegane siyasi parti olarak kendilerini gösterirken, maalesef bu Cumhuriyetin değeri al bayrağımızın hiçbirinin cenazesine örtülmemesine niçin müdahale etmediniz? Onun yerine bir takım kızıl yıldızlı, orak çekiçli bayrakların örtülmesi veya terör örgütlerinin paçavralarının onların üzerine örtülürken niye müdahale etmediniz dedim. Ben geniş bir anlamda bu soruları sorarken kendisi gidip gelip kaçak otelle ilgili konuya takıldı, oradan bizi sorgulamaya çalıştı” şeklinde konuştu.
Milletvekili Şahin, son olarak Milletvekili Ağbaba’ya çağrıda bulunarak, “Bugüne kadar hayatımda devletin bir ihalesi, bir kuruşu boğazımdan geçmemiştir. Devletin bugüne kadar hiçbir alanda milletvekilliğim hariç, bir kuruşu bir lokması nasip olmamıştır. Benim devletten aldığım bir ihale veya çocuklarımın, kardeşlerimin, birinci derece akrabalarımın herhangi birinin devletle eğer bir cümle bir şeyi varsa çıkalım beraber tartışalım” diye konuştu.

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik