Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

TÜMSİAD’dan Alperenlere Ziyaret

Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici Ve İşadamları Derneği Malatya şube Başkanı Murat Gümüş ve ekibi Alperen Ocakları Malatya Şubesinin toplantısına konuk oldu.

27 Ocak 2018 Cumartesi, 14:59

Alperen Ocakları İl Başkanı Yalçın ARICAK başkanlığında Ocak üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıya BBP Partisi MKYK üyesi H. Ensari ALADAĞ, BBP Diyarbakır İl Başkanı Recep AKIN ve Parti Üyeleri, TÜMSİAD Malatya Şube Başkanı Murat GÜMÜŞ ve dernek üyeleri katıldı.

Alperen Ocakları il binasında yapılan toplantıda konuşan Alperen Ocakları İl Başkanı Yalçın ARICAK, TSK tarafından Afrin’e yönelik yapılan “Zeytin Dalı” operasyonunun önemine vurgu yaparak operasyona destek verdiklerini belirterek “Afrin operasyonu’nun Devletimiz, Milletimiz ve kardeş coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Operasyona katılan güvenlik güçlerimize ve onlarla birlikte olan diğer birliklere başarılar diliyorum. Rabbim kahraman ordumuzun ve bizlerle olanların yar ve yardımcısı olsun” dedi.

TÜMSİAD Malatya Şube Başkanı Murat GÜMÜŞ ve dernek üyelerinin yapmış oldukları ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden Yalçın ARICAK, Gerek Siyasi Partiler, Gerek STK’lar ve gerekse birey olarak birlik ve beraberliği sağlayabilme adına girişimler yapılmasının toplumsal bir sorumluluk olduğunu vurguladı.

Programda söz alan TÜMSİAD Malatya Şube Başkanı Murat GÜMÜŞ ise Afrin’e yönelik yapılan “Zeytin Dalı” operasyonuna değinerek, “Başlatılmış olan bu harekât ile Türk Askeri; başta Afrin’de olmak üzere terör gruplarına ve destekçilerinin terör devleti hayaline ağır darbe vururken bölge halkına da dost ve kardeş yardım elini uzatacaktır.

TÜMSİAD olarak her zaman olduğu gibi Zeytin Dalı Harekâtında da dualarımızla ve bütün gönlümüzle Devletimizin ve Kahraman Ordumuzun yanında olduğumuzu kamuoyuna duyurur, Allah-u Teâlâ’dan Mehmetçik’imizi muzaffer kılmasını dileriz.” dedi

Ekonomi üzerinde değerlendirmeler yapan TÜMSİAD Başkanı Murat Gümüş, “TÜMSİAD olarak, Malatya’da şöyle bir slogan ile yola çıktık. Ürünler fani, markalar baki. Biz yerelden küresele oyuncu yetiştireceğiz. Biz esnafımızı, tüccarımızı, sanayicimizi, iş adamımızı yerelde küresele taşıyacağız. Bunların çalışmaları içerisindeyiz. İnşallah, biz markalarımızı baki, ürünlerimizin fani olduğunu düşünüp inovasyon’a yatırım yaparsak, kendimizi geliştirirsek, teknolojimizi geliştirir ilerletirsek, İnşallah önümüzdeki süreçlerde güzel günler mutlaka bizim olacaktır. Hayata olumlu bakmak zorundayız. Çünkü bizim en önemli gücümüz moraldir. Moralimizin güçlü olması lazım. Ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Üreteni ile tüketeni ile insanı ile bir birlik içerisinde olmamız lazım. Bizi ayrıştırmaya yeltenen hiçbir unsura de yer vermemiz lazım.  Tek yürek, tek millet, tek devlet olarak bizde iş adamları dünyasında sıkı, hızlı, gayretli çalışmayla, milliyetçi duygularımızı öne çıkartarak, ülkenin geleceği noktasında bir taşta biz bırakmış olacağız inşallah” dedi.

 

 

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik