Son Dakika
03 Haziran 2020 Çarşamba

Yeşilyurt’ta Başarılı Olan Öğrenci Ve Öğretmenler Ödüllendirildi

23 Ocak 2016 Cumartesi, 11:14

Yeşilyurt İlçe Kaymakamlığı ve Yeşilyurt Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği törende (TEOG) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda başarılı olan 105 öğrenci ile çeşitli projelerde görev alan 64 başarılı öğretmen ödüllendirildi. Öğrencilere hediye çeki, öğretmenlere ise başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
TEOG sınavında başarılı olan öğrenciler ve çeşitli projelerde görev alan öğretmenler için düzenlenen ödül törenine Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerinin anlatıldığı slayt gösterisi ve yemek ikramından sonra söz alan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat eğitimin öneminden bahsetti. TEOG sınavında başarılı olan öğrencileri kutlayan Polat, “Bizi asıl sevindiren çocuklarımızın başarısıdır, onları yürekten tebrik ediyorum. Bu başarı okul, aile ve çevre ile bağlantılıdır. Okuldaki yeterli eğitim, iyi bir çevre ve iyi bir aile ortamı birleştiği zaman başarı ortaya çıkar. Bugün burada gerçekleştirilen program ile ilçe Kaymakamlığımız ve kurumlarımızla ortaklaşa yaptığımız programlara bir yenisini daha ekledik. Yeşilyurt’un gelişmesi ve büyümesi için uyumlu çalışmalar büyük önem teşkil etmektedir. Kitap Yurdu Projesi başta olmak üzere Öğretmenler Günü etkinlikleri ve birçok faaliyeti birlikte düzenleyerek koordineli çalışıyoruz. Yeşilyurt’u bir bütün olarak kabul ederek, Malatya ve ilçemize ne kadar katkı sağlayabiliriz bunun çabasındayız. Bugün de TEOG sınavında başarılı olan öğrencileri, öğretmenlerimizi ve velilerimizi hep birlikte misafir ediyoruz. Bizim verdiğimiz ödüller çam sakızı çoban armağanı misali ödüllerdir. Çocuklarımıza başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.
BABAHANOĞLU: “YEŞİLYURT’TA GÖREV YAPMAK GURUR VESİLESİDİR”
Yeşilyurt’un eğitim alanında mesafe kat eden bir ilçe olduğundan bahseden İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, nüfusu 285 bini geçen, öğrenci sayısı 63 bin, öğretmen ve eğitmen kadrosu 5 binin üzerinde olan bir ilçede görev yapmaktan, eğitim camiasıyla birlikte olmaktan gurur duyduğunu kaydetti. Babahanoğlu, “Malatya, büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra 40 bin nüfuslu 60 okullu bir ilçeden şimdi 250 okul ve 63 bin öğrenciyi barındıran bir ilçeye dönüştük. Eğitim her ailenin içine giren her birimizi ilgilendiren ciddi alandır. Yönetici, işçi, çalışan, veli, öğretmen ve öğrenci olarak hepimiz eğitimin bir parçası ve neferiyiz. İhmal edilemeyecek kadar önemli bir sektör olan eğitim için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Bizler de eğitime heyecan getirmek, önde durmak ve eğitimcileri desteklemek için bu tip etkinlikleri sık sık düzenliyoruz. TEOG sınavında Türkiye birincisi olan 14 öğrencimizden 11’i Yeşilyurt’taki okullarda eğitim görmesi bizim adımıza mutluluk verici bir gelişmedir” şeklinde konuştu.
11 ÖĞRENCİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
Konuşmalardan sonra TEOG sınavında tam puan ve bir yanlış yaparak okul birincisi olan toplam 105 öğrenci, İlçe Kaymakamı Babahanoğlu, Belediye Başkanı Polat ve diğer protokol üyeleri tarafından hediye çeki ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ayrıca Türkiye birincisi olarak Malatya’nın göğsünü kabartan 14 öğrenciden 11’i, Yeşilyurt’taki okullarda eğitim görüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Teması Tasarım ve Programlama: Malatya Kritik